Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
história


Počiatky skupiny Veles siahajú ešte do roku 1989, kedy začala v Kysuckom Novom Meste fungovať kapela pod názvom Poseidon. V tejto rockovej formácii pôsobilo viacero hudobníkov. Hrávali s nimi Dano Kotrč, Mišo Petruňa, Roman Trúchly i Stano Palúch a Maroš Ševčík. V roku 1998 založili dvaja zakladajúci členovia Poseidonu Jaro Jablonský a Vlado Falťan novú skupinu pod názvom Veles. Členovia kapely sa pri výbere názvu inšpirovali slovanskou mytológiou - Veles bol staroslovanský boh pastierov, poézie a hudby.

V máji roku 2000 nahrala kapela Veles svoje debutové CD Návrat domov , ktoré obsahuje dvanásť skladieb. Na CD boli použité netradičné postupy a je charakteristické osobitým štýlom využívajúcim prvky bluesu, rocku, hardrocku a metalu.

V lete prvýkrát vysielalo Rádio Žilina skladbu B-lues , nasledovali ju Smutná láska `93 , R.I.P. a Zvláštne miesto . Pesničky sa postupne dostali aj do vysielania Slovenského rozhlasu a Rádia Rebeca.

Na jar roku 2001 sme bodovali v hitparade Demovnica
. Daj si kakao sa neskôr dostalo i na výberovku najúspešnejších kapiel tejto hitparády, ktorú vydalo Monti Records. Na jeseň 2001 viackrát vyhrali Teledemoparádu Slovenského rozhlasu. Odohrali i niekoľko koncertov, napríklad v Klube 22 ako predkapela Vidieku .

V roku 2002 sme nahrali singel Daj si kakao s tromi skladbami.

V roku 2004 sme zrealizovali album Biele skaly , nahrávalo sa opäť v Žiline a rozhýbavali sa tiež naše koncertné aktivity..

V roku 2005 sme sa realizovali viacej opäť po koncertnej stránke v kluboch aj na festivaloch, potešilo nás i hranie naživo v Slovenskom rozhlase v relácii Hudobný duel s Vladom Železňákom.    

Momentálne máme pripravených množstvo skladieb, doťahujeme ešte niektoré texty. Bubeník Juro je v Írsku a tak skúšame v trojici, občas s Rišom Paršom, ktorý nám pomáha s bicími. 

TOPlist
Vytvorené službou WebLahko.sk  |  Nahlásiť protiprávny obsah!  |   Mapa stránok